Як Провести Хакатон І Чому Потрібно Взяти В Ньому Участь

Зі сфери IT, де відбулося їхнє зародження, вони плавно перейшли і в інші галузі. Їх активно використовують для вирішення внутрішніх завдань, з їхньою допомогою компанії знаходять нових талановитих фахівців, а професіонали отримують цікаві офери. Від хакатонів позитивні емоції та задоволення отримують усі. Як для учасників, так і для організаторів — це весела пригода з здобуттям нового досвіду, технічних та комунікативних навичок, відчуттів успіху та досягнень.

Тим не менш ви повинні відзначати навіть не найяскравіші ідеї. Іноді є сенс проводити повторні заходи для розвитку існуючих напрацювань. Але врахуйте, що хакатони не повинні перетворюватися в рутину. Співробітники повинні сприймати їх як частково розважального події. Подбайте про те, щоб дата проведення хакатона була зручною для переважної кількості учасників.

Приємний “бонус” – можливість прокачати навички публічних презентацій, ефективної роботи в команді, потужного нетворкінгу та проектного менеджменту. Після того як команда сформована, починається фаза інтенсивного розроблення проєкту.

Деякі хакатони присвячені роботі над конкретною платформою, наприклад операційною системою, або по створенню додатків. Часто організатори перед початком Хакатона створюють сторінки в соцмережах. Це – відмінний спосіб заздалегідь познайомитися з учасниками. Знайомство допоможе швидше знайти команду для себе.

Переможці нагороджуються цінними призами та іноді отримують підтримку професіоналів для втілення в життя своїх проектів, починаючи порадами чи менторством та закінчуючи фінансовою допомогою. Іноді створені на хакатоні розробки купуються більшими компаніями. Його незалежно стали вживати розробники OpenBSD та Sun Microsystems. Розробники OpenBSD вперше використали цей термін для позначення зустрічі, яка присвячувалась криптографії в Калгарі (Канада) 4 червня 1999 року[3]. На неї приїхало 10 розробників для написання програм, які б не підпадали під жорсткі експортні обмеження, що встановлені США на криптографічне програмне забезпечення.

Як Організувати Хакатон

Наприклад, вислухайте ідеї дизайнерів і інших співробітників. Хакатон – це захід, під час якого команди вирішують певну проблему в обмежений період часу. В кінці хакатону кожна з команд представляє свій результат перед журі. Переможці отримають винагороди та необхідну підтримку під час доопрацювання та запуску свого проекту. Власне кажучи, це можливість повного занурення за пару днів вплинути на сферу, яка вас цікавить, створивши конкретне рішення і представивши його світу.

Що таке хакатон і навіщо брати в ньому участь

Ці хакатони залучають фахівців із певної галузі та стимулюють розробку технологічних рішень, які можуть покращити якість життя людей. І хоча найбільша привабливість проведення хакатону — у розробці проєкту та розвитку ідеї за короткий час, все більше компаній розуміють, як багато подібний захід може означати для отримання прибутку. Від хакатону до хакатону структура може дещо відрізнятися. Наприклад, освітній блок є не завжди — іноді все, що потрібно знати учасникам, можно розповісти і під час презентації. В офлайні усі учасники збираються в одному місці з цілодобовим доступом і проводять там увесь час хакатону. Організатори зазвичай забезпечують їх усім необхідним (їжею, канцелярією, зручними місцями), щоб команди працювали над завданням не відволікаючись.

Что Такое Хакатон

З цього матеріалу ви дізнаєтеся, як проводити хакатон правильно і чому варто стати його учасником. Проте результатом роботи учасників можуть бути не лише програмні продукти. Хакатони досить ефективні при пошуку правильних та пріоритетних програмних рішень.

Можливо, та компанія, куди ви вирішили влаштуватися, проводить власні “технологічні забіги”. Проте корпоративні “змагання” – не єдиний шанс працевлаштуватися. Великі компанії часто підтримують загальнотематичні хакатони, доглядаючи тим самим за молодими цікавими кадрами. Усім, хто вважає українську систему освіти недосконалою і готовий вплинути на її зміни. А також тим, хто хоче отримати нові знання, завести корисні та цікаві знайомства і просто весело та продуктивно провести час.

Що таке хакатон і навіщо брати в ньому участь

Ну і, звичайно ж, ви опинитеся в компанії професіоналів, у яких є чому повчитися. Буде дуже нерозумно упустити таку чудову можливість вирости в професійному плані. З 29 вересня по 1 жовтня 2017 року у Києві відбудеться Перший Всеукраїнський освітній хакатон EduHack. Хакатони захопили світ і поступово набувають популярності в Україні. Чому сотні людей збираються разом на декілька діб?

Можливо – вивчити глибше специфіку партнерських компаній. Часто буває, що хакатон – це не окремий захід, а частина технологічної конференції або виставки. Це дозволяє залучити партнерів і підвищити інтерес до основного заходу.

хакатони

Що ж таке хакатони й навіщо брати у них участь — розбираємо на прикладі наймасшатбніших космічних хакатонів. Так, якщо у вас є ідея або проблема, яку ви хочете вирішити, ви можете організувати свій хакатон. Необхідне планування, ресурси та розуміння того, як залучити учасників. Учасники отримують досвід, можливість співпраці та обміну знаннями, а також шанс працювати над цікавими проєктами. Деякі хакатони також пропонують призи для переможців. Хакатони сьогодні, як і раніше, знаходяться на етапі свого розвитку.

Тематичні хакатони сприяють розвитку конкретних галузей, корпоративні хакатони стимулюють інновації всередині компаній, а студентські хакатони формують майбутнє покоління ІТ-фахівців та підприємців. Разом ці події створюють динамічне та надихаюче оточення для розвитку технологій і пошуку новаторських ідей. А ще хакатон — це дуже багато якісного спілкування і нових знайомств. Навіть якщо ви прийшли зі своєю командою, то все одно зав’яжете контакти із менторами, журі або організаторами. Кожен контакт потенційно може обернутися користю — спільним проєктом, пропозицією роботи, інвестиціями або просто вчасною порадою.

Іноді технологічні корпорації, які виступають в якості партнерів, можуть запропонувати проведення івенту в їхніх офісах. Також вони можуть надати свої обчислювальні і хмарні потужності. Хакатони викликають сплески величезної кількості енергії. Але щоб підтримувати їх у такому стані, необхідно впливати, привносити наснагу на кожному етапі процесу розробки.

Враховуючи, що тривалість хакатону стартує від 24 годин, напрошується питання, як же спати. А ніяк 🙂 На хакатонах справді заведено викладатися на one hundred pc і присвячувати весь час роботі над проєктом, тому поспати вдається не всім і не завжди. Робота у групі вчить дітей насамперед шукати компроміси та прислухатися https://deveducation.com/ до думки інших. Крім того, колективна робота – це ефективний спосіб соціалізації. Школяр озвучує своє бачення виконання того чи того завдання, вислуховує рішення друга, і разом вони обирають оптимальний варіант розв’язання певної проблеми. Це також вчить учнів працювати на один результат за абсолютно різних підходів до виконання завдання.

Цей етап часто включає демонстрацію робочого прототипу, розповідь про те, як проєкт вирішує конкретні проблеми, і плани щодо його розвитку в майбутньому. Журі оцінює проєкти за різними критеріями, такими як оригінальність ідеї, технічна складність, потенціал для реалізації на ринку і якість презентації. Хакатони у вигляді зручного списку не дуже добре гуглиться, зате якщо зайти на Eventbrite, там буде календар із описом заходів.2. IoT та DataScience події розпочинаються з подачі проекту за 1-3 місяці до старту.3. Онлайн хакатон потребує стабільного каналу зв’язку.

Нам вдалося перемогти на хакатоні, і Європейський Союз підтримав нас у реализації цієї ідеї. Я була дуже рада, бо щойно повернулася в Україну і побачила проблему — як уже народився проєкт, який завдяки хакатону отримав підтримку ЄС. Якщо маєте ідею, моя порада — завжди починайте з болю і думайте, як його вирішити, а організація, яка вас підтримає, завжди знайдеться».

Термін вперше використаний в 1999 році і завдячує своїй появі розробникам проекту OpenBSD, що являли собою багатоплатформну ОС. На початку червня того ж року пройшов перший хакатон у Канаді, куди з’їхалися розробники з усього світу для покращення OpenBSD. Щоб домогтися успіху, потрібно зрозуміти завдання і вирішити її. Краще – розробити у відведений час робочий прототип. Якщо немає ідей – можна і потрібно обговорити проблему з експертами Хакатона.

До участі у хакатонах, Віталіна займалася дизайном інтерфейсів. Більша частина проєктів Віталіни — це платіжні і банківські системи, а найцікавіший проєкт у її портфоліо — розробка дизайну для одного із внутрішніх проєктів компанії Payoneer. Віталіна дізналася про хакатони ще у 2016 році від друзів програмістів і вже у 2017 році долучилася до NASA Space Apps Challenge Dnipro.

  • Її основні задачі це спілкування з клієнтами, управління дизайн процесом, перевірка дизайну, презентація зробленої роботи клієнту.
  • Іноді є сенс проводити повторні заходи для розвитку існуючих напрацювань.
  • Оскільки цього року хакатон проходив в онлайн форматі, до нього змогли приєднатися учасники з різних куточків нашої країни — Одеси, Львову, Запоріжжя, Івано-Франківська, Черкас, Києва та інших міст.
  • На хакатонах працював над досить різноманітними завданнями — від розробки ультразвукового 3D сканеру до створення гри про вплив космічних польотів на людину.
  • Щось схоже вийшло з горизонтальним розширенням теми.

Найважливіше – чітко визначити цілі і зрозуміти, що повинен дати хакатон компанії. Перелік проблем повинен бути конкретним, щоб учасники розуміли, з чим працювати і які завдання вирішувати. Але насправді ці івенти вкрай корисні для учасників. Варто розібратися, у чому ця користь і для чого потрібні такі заходи.

Стислі терміни виявилися таким потужним стимулятором активності та ідей, що корпорації вирішили запозичити практику. І тепер нікого не здивуєш повноцінним IT продуктом, який народився на одному з внутрішніх хакатонів. Перед тим, як проводити хакатон, переконайтеся, що ви зібрали якісну команду, яка дійсно здатна працювати на результат. Ну а якщо вам пощастило стати частиною цієї команди, то постарайтеся насолодитися заходом сповна.